Službenici Grada, 1926-1940


1926 cinovnici

Mihajlo Zgura Uručbeni ured dnevničar
Veco Kolonić Uručbeni ured dnevničar
Gavro Tumbas Uručbeni ured dnevničar
Milan Ćuprurdija Kapetanija II, 114 policijski narednik
Milan Lazarević Kapetanija 114 redar
Josip Ivković Ivandekić Velika kancelarija dnevničar
Milija Dragović Velika kancelarija dnevničar
Stevan Kopilović Velika kancelarija dnevničar
Marija Poljaković Velika kancelarija dnevničar
Martin Horvacki Arhiva Gradska arhiva glavni arhivar
Grga Šefčić Arhiva Gradska arhiva kancelista
Nesto Lovasi Arhiva Gradska arhiva dnevničar
Stipan Vujković Arhiva Gradska arhiva poslužitelj
Ante Pokornik eksibit nadkancelista
Beno Romić eksibit pisar
Lajčo Skenderović eksibit dnevničar
Stevan Dunđerski eksibit dnevničar
Lojzija Dević eksibit poslužitelj
ing. Kosta petrović Inžinjerski ured 92 šef inž. Ureda
Vasa Stefanović Inžinjerski ured soba  93 gradski arhitekta
Iso Štrasburger Inžinjerski ured soba  94 inženjer
Adam Gutwein Inžinjerski ured soba 94, direktor Plinare inženjer
Blaško Mesaroš Inžinjerski ured soba 94 pisar
Janko Kovačić Inžinjerski ured soba 94 cestovni komesar
Đorđe Akariješenko Inžinjerski ured soba 94 crtač
Oton Tomandl Inžinjerski ured soba 95
Bela Zvekanov Inžinjerski ured soba 95 tehnički činovnik
Stipan Gabrić Inžinjerski ured soba 95 dnevničar
Stipan Marcikić Inžinjerski ured soba 96 kancelista
Ivan Jurić Inžinjerski ured soba 96 vanjska služba
Radoslav Savić Inžinjerski ured soba 96  vanjska služba
Đuro Šlezak Inžinjerski ured soba 96  vanjska služba
Đuro Francišković Inžinjerski ured soba 96  vanjska služba
Franjo Buzetski Inžinjerski ured soba 96
Franjo Ostan Inžinjerski ured soba 97 geometar
Mihajlo Vilhovenjski Inžinjerski ured soba 97
Lojzija Kopunović Inžinjerski ured soba 97 figurant
Albert Prohaska Inžinjerski ured soba 98 inženjer
dr Koloman Hofman Ekonomsko soba 127
dr Aleksandar Feher Ekonomsko soba 128
Bela Stantić Ekonomsko soba 128
Milorad Jovanović Ekonomsko soba 129 nadkancelista
Ivan Vidaković Siročadski sud II, 92 predsednik
Stipan Vojnić Siročadski sud prisednik
Milivoj Krnajski Siročadski sud počasni prisednik
Ivan Živanović Siročadski sud počasni beležnik
Ivan Marcikić Siročadski sud siročadski otac
Marko Vukov Siročadski sud kancelista
Josip Prćić Siročadski sud kancelista
Dančo Manić Siročadski sud pisar
Geza Boer Siročadski sud dnevničar
Ivan Nimčević Siročadski sud dnevničar
Martin Kalman Siročadski sud poslužitelj
Gabor Budinčević Sud za stanove soba 81 i 82 kancelista
Dezider Šlezak Sud za stanove soba 81 i 82 dnevničar
Milan Milanković Sud za stanove soba 81 i 82 dnevničar
Marga Tomašić Sud za stanove soba 81 i 82 dnevničar
Gavro Đelmiš Finasijsko soba 40 dnevničar
Vojislav Banković Ured velikog beležnika soba 67 i 68 veliki beležnik
Ivan Neorčić Ured velikog beležnika soba 67 i 68 beležnik
Franjo Rudić Ured velikog beležnika soba 67 i 68 pisar
Albe Merković Ured velikog beležnika soba 67 i 68 poslužitelj
Aleksandar Oros Računsko 45 zamenik računovođe
Šandor Švimer Računsko 36 pisar
Ivan Rajčić Računsko 36 dnevničar
Albe Malagurski Računsko 36 pisar
Blaža Perčić Računsko 36 kontrolor
Aleksandar Suvajdžić Računsko I, 38 šef rač.
Aleksandar Stanković Računsko 39 računovođa
Sigmund Blesić Računsko 39 pisar
Pera Vujković Lamić Računsko 39 dnevničar
Gavra Čović Računsko 43 računovođa
Franja Katri Računsko 43 računovođa
Nemanja Stojanović Računsko 44 računovođa
Koloman Tubić Računsko 46 računovođa
Stevan Drenković Računsko 46 računovođa
Ivan Kuliš Računsko 46 računopolagač
Ivan Sarić Računsko 47-49 računovođa
Dragutin Hirman Računsko 47-49 računski oficijal
Josip Vuković Računsko 47-49 pisar
Vilim Bajer Računsko 47-49 dnevničar
Antun Balažević Računsko 47-49 dnevničar
Marija Simić Računsko 47-49 pisar
Stipan Merković Računsko domaća blagajna kontrolor
Koloman Jaramazović Računsko domaća blagajna glavni blagajnik
Lujo Kujundžić Računsko domaća blagajna pisar
Stipan Vujković Durmiš Vojno odeljenje 131 pisar
Geza Riger Vojno odeljenje 131 pisar
Lazo Vuković Vojno odeljenje 131 pisar
Stipan Sekulić Vojno odeljenje 131 a pisar
Stipan Ilgen Vojno odeljenje 131 a dnevničar
Antun Crnković Vojno odeljenje 132 gradski beležnik
Geza Sekelj Vojno odeljenje 132 dnevničar
Josip Ovari Vojno odeljenje 132 kancelista
Ivan Stipić Vojno odeljenje 132 dnevničar
Franjo Futo Vojno odeljenje 132 dnevničar
Josip Poljaković Socijalno i vojno II, 133 savetnik
Petar Stanković Vojno odeljenje 136 oficijal
Vinko Orčić Poresko 51 izvršitelj
Grgo Prćić Poresko 51 procenitelj
Antun Radak Poresko 51 dnevničar
Nikola Bibić Poresko 53 blagajnik
Bela Vojnić Zelić Poresko 53 kontrolor
Mate Vujković Poresko 53 kontrolor
Matija Budanović Poresko 54 kontrolor
Nikola Mijatović Poresko 54 oficijal
Lazar Matković Poresko 54 pisar
Željko Šinković Poresko 54 izvršitelj
Ivan Krištovac Poresko 54 procenitelj
Matija Beniš Poresko 55 oficijal
Antun Ostrogonac Poresko 55 oficijal
Ivo Katančić Poresko 55 pisar
Šandor Kopunović Poresko 55 izvršitelj
Ivan Matković Poresko 55 procenitelj
Kalor Kujundžić Poresko 56 oficijal
Milan Marjanov Poresko 56 oficijal
Lajčo Dulić Poresko 56 izvršitelj
Krišto Dragoši Poresko 56 dnevničar
Radomir Đurić Poresko 56 dnevničar
Milutin Čokerlić Poresko 58 kontrolor
Martin Šverer Poresko 58 oficijal
Mijo Kovač Poresko 58 policijski tajni komesar
Kosta Novaković Poresko 58 dnevničar
Stevan Majer Poresko 58 dnevničar
Franjo Budanović Poresko 58 procenitelj
Geza Šinković Poresko 59 kontrolor
Nesto Musin Poresko 59 oficijal
Pere Kopunović Poresko 59 izvršitelj
Alojzija Peić Poresko 59 dnevničar
Svetozar Baić Poresko 59 dnevničar
Milivoj Suvajdžić Poresko 59 procenitelj
Tihomir Dunajev Poresko 60 kontrolor
Svetolik Suvajdžić Poresko 60 oficijal
Mate Prćić Poresko 60 izvršitelj
Geza Gubić Poresko 60 dnevničar
Obrad Jakovljević Poresko 61 šef poreskog zvanja
Josip Vuković Poresko 62 zamenik šefa
Lojzija Kulić Poresko 62 kontrolor
Vince Bukvić Poresko 62 pisar
Stipan Delić Poresko 62 dnevničar
Josip Vereš Poresko 63 oficijal
Žarko Rakić Poresko 63 oficijal
Stipan Rudić Poresko 63 izvršitelj
Milovan Petrović Poresko 63 izvršitelj
Geza Prćić Poresko 63 dnevničar
Lajčo Gabrić Poresko 63 dnevničar
Nikola Prćić Poresko 63 procenitelj
Stevan Rišanji Poresko 64 kontrolor
Andrija Kulunčić Poresko 64 blagajnik
Koloman Ostrogonac Poresko 64 izvršitelj
Nikola Vidić Poresko 64 dnevničar
Antun Zedi Poresko 64 dnevničar
Đino Lastović Poresko 65-66 dnevničar
Željko Škulteti Poresko 65-66 dnevničar
Andrija Stipić Poresko 65-66 dnevničar
Šime Francišković Poresko 130 kontrolor
Đuro Jurić Poresko 130 pisar
Gusto Tumbas Poresko 130 dnevničar
Kalor Dulić Poresko 130 dnevničar
Pajo Šarčević Poresko 130 dnevničar
Veco Vujković Poresko 130 dnevničar
Đuka Marković Otpremnički ured direktor kancelarije
Josip Dulić Otpremnički ured nadkancelista
Filip Pančić Otpremnički ured pisar
Alojzija Dević Otpremnički ured poslužitelj
Ivan Bogdanov Klanica nadzornik Klanice
Martin Vujković Klanica nadzornik
Matija Temunović Klanica dnevničar
Geza Đelmiš Klanica gazda Klanice
Marko Neorčić Klanica mašinista
Martin Babijanović Klanica sluga
dr Koloman Hofman Finansijsko 41 savetnik
Luka Horvacki Finansijsko 42 kancelista
Josip Štilinović Finansijsko 42 pisar
Josip Klein Finansijsko 42 dnevničar
Dragutin Stipić Gradonačelnik I, 75
dr Cvetko Ognjanov Odvetništvo I, 72 glavni odvetnik
Franjo Vukić kulturno i administrativno I, 67 veliki beležnik
dr Milutin Pavković Fizikat III, 149 glavni fizik
Dušan Manojlović Veliki župan I, 29
dr Veljko Momirović Gradska policija II, 120 šef policije
Lazar Turanov policija, političko odelenje II,119 referent
Andrija Mazić krivično II, 115 referent
Mladen Prodanović mesna policija II, 107 referent
Lazar Ivandekić mesna policija II, 106
Stevan Tikvicki obrtno II, 127 referent
Toša Mijatov prijavno II, 124 referent
dežurni kapetan policija II, 108
dr Matija Evetović trošarina II, 81 upravnik
Ured za javnu čistoću polusprat, 15
dr Žika Jakšić državna bektereološka stanica III, 147 šef